FULLINRACE ACADEMY
PETR FULÍN - oficiální web ...
Navštivte náš FANSHOP ...
Naše úspěchy
Evropský pohár cestovních vozů FIA ETCC 2013 & 2014 & 2017 1. místo Petr Fulín
Mistrovství světa cestovních vozů FIA WTCC - Slovakiaring 2014 1. místo Petr Fulín
Evropský pohár cestovních vozů FIA ETCC 2015 & 2016 2. místo Petr Fulín
Evropský pohár závodů do vrchu- Mickhausen 2011 1. místo Petr Fulín
ADAC TCR Germany - Most 2018 1. místo Petr Fulín
FIA WTCR - Slovakiaring 2018 5. místo Petr Fulín
Octavia Cup 2018 2. místo Petr Fulín jun.
MČR Rotax Junior Max 2011 1. místo Petr Fulín jun.
Evropský pohár cestovních vozů FIA ETCC  - Most 2017 4. místo Petr Fulín jun.
Závodní simulátory

Zprávy 2018

27.9.2017

Finále Clio Cup Central Europe vyznělo pro tým pozitivně

O uplynulém víkendu měl  Vekra Racing Team na programu účast na závěrečném podniku série Clio Cup Central Europe. Finálový závod tohoto prestižního a nesmírně vyrovnaného seriálu se konal na německém Hockenheimringu během víkendu ADAC GT Masters, kdy kromě silných vozů Grand Tourismo  byly k vidění napínavé souboje v závodech ADAC TCR Germany či ADAC Formel  4.

Vekra Racing Team přijel na Hockenheim hned s dvojicí jezdců: Polákem Maciejem Laszkiewcizem a mosteckým rodákem Petrem Čížkem, v roli kouče a mentora obou závodníků se v Německu opět představil šéf stáje Petr Fulín. „Cíle jsou jasné. Chceme vylepšit jak projev obou závodníků, poznat s nimi trať a opět se trochu více sžít s autem v závodním nasazení. Pro oba jezdce je to na Hockenheimu premiéra, ale věřím, že i v silné konkurenci se neztratíme a budeme se pohybovat na dostřel polovině startovního pole,“ přál si před víkendem Petr Fulín.

Po čtvrtečním testování na sluncem zalitém Hockenheimringu s teplotami atakujícími příjemnou dvacetistupňovou hranici čekala na oba jezdce páteční kvalifikace. Ta se však vinou ne zcela zvládnuté strategie týmu příliš nepodařila a jak na Čížka, tak Laszkiewicze čekal start do sobotního závodu až ze zadních řad.

Sobota však začala mnohem pozitivněji. Během nepřehledné situace ve druhé zatáčce oba jezdci Vekra Racing Teamu přeskočili několik soupeřů a ocitli se tak v závěsu za papírově mnohem rychlejšími soupeři. „S Maciejem jsme se po startu dostali docela dopředu. Na to jsem nebyl úplně připravený, dostal jsem se tak do nové situace a začal bránit pozice. Hezké závodění skončilo, když jsem  chtěl ve Spitzkehre zaútočit na Švýcara Zürchera. Dostal jsem se na vnitřek zatáčky, mimo vyježděnou stopu, a tam auto nebrzdilo tak, jak jsem myslel. Trefil jsem Zürchera tvrdě na pravé dveře, zkoušel jsem s autem ještě pokračovat, ale bohužel to nešlo a po dvou kolech jsem zajel do boxů,“ okomentoval svojí nehodu Petr Čížek. Závod vyhrál Nizozemec Bleekemolen, Maciej Laszkiewicz dojel na konečném dvacátém druhém místě.

Díky velkému nasazení mechaniků se podařilo přes noc dát Clio Petra Čížka dohromady a Vekra Racing Team se tak do nedělního závodu opět mohl postavit v plné síle. Start se oběma jezdců povedl a tak opět byla první polovina závodu ve znamení  hájení pozic před papírově rychlejšími jezdci. „Dnešní závod jsem si skutečně užil. Nedělal jsem zbytečné chyby a hlavně v první polovině závodu jsem zažil pár opravdu povedených soubojů, které proběhly čistě a férově. Ke konci jsme už s Petrem trochu ztráceli, ale díky chybám soupeřů jsme dokázali dojet na slušných příčkách,“zhodnotil svoji sedmnáctou pozici Maciej Laszkiewicz. Petr Čížek dojel ve druhém víkendovém závodě na osmnácté příčce, Nizozemec Bleekemolen zopakoval, po strhujícím boji se šampiónem celého seriálu Tomášem Pekařem, sobotní vítězství.

„Byl to náročný víkend, ta nejdůležitější práce nás ale teprve  čeká. Oproti původnímu plánu vynecháme závod Clio Cup Italy v Imole, naopak díky našemu velkému nasazení se nám podařilo domluvit start obou jezdců během finálového podniku FIA ETCC, kde se oba nováčci představí s vozy SEAT Leon Cup Racer,“ představil plány na rozhodující závod sezóny Petr Fulín.     

Finále Clio Cup Central Europe vyznělo pro tým pozitivně - Fotografie
IMG_3307.jpg IMG_3713.jpg D20I5286.jpg D20I6335.jpg Fulin_TCR-Deutschland-Most-2018_D20I0396.jpg IMG_5417.jpg D20I4302.jpg D20I5008.jpg D20I3227.jpg