FULLINRACE ACADEMY se chystá na předposlední víkend sezóny ESET V4 Cupu

FULLINRACE ACADEMY se chystá na předposlední víkend sezóny ESET V4 Cupu

Český tým Petra Fulína míří na Slovakiaring, kde se koná předposlední závodní víkend série ESET V4 Cup. Kromě něj budou dvě Cupry TCR k vidění také v šampionátu TCR Eastern Europe a sám Petr Fulín absolvuje sprintové závody Twingo Cupu. 

Trať nedaleko Bratislavy je pro Petra Fulína a jeho kolegy Petra Čížka a Carola Wittkeho dobře známá, tím spíš, když před posledním srpnovým víkendem přišlo intenzivní testování. "Strávili jsme tu dva dny, hodně jsme testovali a najeli dost kol, věřím, že bychom v časech mohli být dost silní," říká před výpravou na Slovensko Petr Fulín. Že jsou očekávání veliká, potvrzují také časy z posledního vystoupení v Chorvatsku, kde v hodinovém závodě ESET Endurance Fulín s Wittkem ovládli listinu nejrychlejších kol a zapomenout nelze ani na třetí místo Petra Čížka v průběžném hodnocení TCR Eastern Europe. "Kluci během roku nabrali zkušenosti, teď jsme i hodně testovali, takže si troufám říci, že na Slovakiaring jedeme s určitými ambicemi," doplňuje Fulín.

Pro Fuldu to přitom tentokrát nebude jen o manažerských a trenérských úkolech, narozdíl od předešlých víkendů si také vystřihne sólovou jízdu v Twingo Cupu. "Promotér oslovil Mira Horňáka, Samuela Sládečku a mě, takže se připojíme k tradičním účastníkům série. Bude to show, auta jedou v těsném závěsu a úplně ještě nevím, co od toho čekat," dodává český jezdec.


Harmonogram závodního víkendu na Slovakiaringu:

pátek 23. srpna

16:20 kvalifikace TCR

17:05 kvalifikace ESET Endurance

sobota 24. srpna

10:10 kvalifikace Twingo Cup

11:25 1. závod TCR

15:10 1. závod Twingo Cup

17:10 závod ESET Endurance

neděle 25. srpna

10:15 kvalifikace Twingo Cup

11:25 2. závod TCR

15:15 2. závod Twingo Cup