Po Slovakia Ringu se FULLINRACE ACADEMY sveze i na české půdě

Po Slovakia Ringu se FULLINRACE ACADEMY sveze i na české půdě

Třetí podnik ESET V4 Cupu a TCR Eastern Europe hostí Masarykův okruh nedaleko Brna, na české týmy včetně FULLINRACE ACADEMY tedy čeká domácí závod.

Po vystoupení na chorvatském Grobniku u týmu panovala spokojenost. Petr Čížek a Carol Wittke v prvním závodě TCREE obsadili pozice v nejlepší desítce, ve druhém závodě se Čížek probojoval do Top5, zatímco Wittke doplatil na náraz od soupeře. "Carol zkoušel skvělý manévr, během celého víkendu ukázal velké zlepšení a z jeho vzrůstající formy v sezóně jsem nadšený. Bohužel, doplatil na nešťastný manévr, kdy ho soupeř neviděl na vnitřku zatáčky," hodnotil výkon Carola Wittkeho Petr Fulín. Spolu ve vytrvalostním závodě vyjeli druhou pozici, za což "Fulda" poděkoval celému týmu. Druhá příčka totiž byla asi maximem možného. "V rámci závodů Endurance není možné aplikovat technické předpisy TCR včetně tradičního balancu výkonnosti, takže polská dvojice před námi jede s nedostižnou technikou. S druhým místem jsem rozhodně spokojen," vysvětluje Fulín.

Petra Čížka chválí trojnásobný evropský šampion rovněž: "Páté místo hodnotíme kladně, Petr odjel solidní závod. Teď je důležité z nového vozu dostat co nejvíc, protože vím, že Petr určitě má na to bojovat o ještě lepší umístění." Úkol pro brněnskou kapitolu ročníku je tedy jasný – dobře se připravit. Bohužel, stejně jako pro Slovensko i zde platí, že jeden vůz se musí opravovat, na Masarykově okruhu navíc týmy bude sužovat nedostatek přilnavosti. "Už loni tam byla jízda kvůli malému gripu složitá, tak to bude o hledání co nejmenšího zla po stránce nastavení. Navíc Brno může být teoreticky posledním závodem, myslíme na Maďarsko a tamní zavřené hranice. Hungaroring je ale plánovaný až za dlouho, tak snad se situace do té doby uklidní," říká před odjezdem do Brna Petr Fulín.