FULLINRACE ACADEMY míří do čtvrté sezóny TCR Eastern Europe

FULLINRACE ACADEMY míří do čtvrté sezóny TCR Eastern Europe

Šest víkendů od dubna do září se tým Petra Fulína bude stejně jako v uplynulých třech sezónách představovat v šampionátu TCR Eastern Europe. Ten opět nabízí početné pole účastníků i atraktivní okruhy v kalendáři.

 

"Zima byla dlouhá a očekávání veliká. To je vždycky nepříjemná kombinace, a tak jsem rád, že čekání je u konce a konečně budeme závodit," říká před startem sezóny na Hungaroringu Petr Fulín. Jeho stáj v rámci příprav na nový ročník série cestovních vozů absolvovala test na Slovakia Ringu a generálka na rok 2022 dopadla na výbornou. "Auta fungují a všechno je tak, jak má být. Uvidíme, co předvedou kluci za volanty, věřím, že mají z loňska na čem stavět," dodává Fulda.

Mostecký jezdec Petr Čížek se loni zbavil smůly až v závěrečném podniku v Brně, tentokrát však věří, že nejen finále bude lepší: "Horší jak loni to být nemůže, ale testy byly nádherné a nemůžu se dočkat. Jsem zvědavý na soupeře, myslím, že minimálně pět, osm kluků je velmi vyrovnaných. Kalendář je skvělý, Red Bull Ring bude super, ale i tratě ze staré školy jako Grobnik a Poznaň mají své kouzlo. No a samozřejmě se těším na závěr sezóny, trať v Mostu leží pár kilometrů od mého domova a věřím, že tam bude tradičně skvělá atmosféra."

Čížek i loni třetí muž klasifikace Carol Wittke se pak pokusí společnými silami zabojovat i o umístění mezi týmy, kde FULLINRACE ACADEMY loni brala vítězství. "Za sebe můžu říct, že se pokusím ze sebe vydat maximum a doufám, že budeme moci ve všech víkendech bojovat znovu o stupně vítězů. Důležité je bojovat a na konci roku uvidíme, jak na tom budeme," zní od německého jezdce.

Sezóna začíná druhý dubnový víkend na Hungaroringu, závodní formát znovu počítá s jedním měřeným tréninkem, kvalifikací a dvěma závody. Ty maďarské se jedou v sobotu v 16:00 a v neděli v 10:40.