Představení týmu VEKRA RACING TEAM

Vekra racing team vznikl počátkem roku 2006, aby mohl být později zapsán jako soutěžící do prestižního okruhového seriálu Česká pojišťovna - Škoda Octavia cup. Název týmu určila spolupráce s hlavním partnerem - společností Vekra, která patří k předním výrobcům oken a dveří. Tým založil jezdec a manažer týmu Petr Fulín, který je zároveň jeho jediným vlastníkem.


2007

V roce 2007 se tým začíná výrazněji prosazovat v závodech škodováckého Octavia Cupu. Jezdci Daniel Skalický a Tiki Ivošovič dokázali v závěru sezóny bojovat s absolutní špičkou ověnčenou ziskem titulu pro nejlepší tým v závodě Octavia Challenge. Petr Fulín pravidelně vozí poháry z podniků BMW 1 Challenge.

2008

Do sezóny 2008 Vekra racing team nasazuje celkem 6 vozů Škoda Octavia. V tomto nesmírně vyrovnaném a dramatickém ročníku získává Petr Fulín titul vicemistra. Úspěchem je zcela jistě i třetí místo Vekra racing teamu v poháru soutěžících.

2009

V sezóně 2009 se v barvách Vekra Racing Teamu představilo hned devět jezdců, kdy v první desítce celkového pořadí skončily hned čtyři vozy týmu. Od této sezóny zahajuje Petr Fulín spolupráci se značkou Seat a hned úspěšně – v Seat Leon Supercopa obsazuje celkové 8. místo, v závodě Seat Leon Eurocup na německém Oscherslebenu obsazuje skvělé třetí místo.

2010

Sezóna 2010 skončila velkým úspěchem na poli Octavia Cup – Vekra Racing Team zvítězil v bodování týmů. Petr Fulín se naplno prosazuje poháru Seat Leon Supercopa a díky dvěma vítězstvím a pěti pódiovým umístění bere celkové čtvrté místo.

2011

V sezóně 2011 se Vekra Racing Team naplno pouští do závodů světového formátu. Petr Fulín nastupuje pravidelně v poháru Seat Leon Supercopa, odkud si díky pěti pódiovým umístěním odváží celkové čtvrté místo.

2012

O rok později se Petr Fulín dostává mezi nejužší špičku evropského okruhového závodění. V evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC bere zásluhou jednoho vítězství a třech pódiových umístění celkově bronzovou medaili a v prestižní anketě Zlatý volant končí na druhém místě.

2013

V sezóně 2013 Petr Fulín jasně dominuje v Evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC, pět vítězství přináší mistrovský titul v celém šampionátu a zároveň první místo v anketě Zlatý volant.

2014

Rok 2014 patří k nejúspěšnějším sezónám v historii týmu. Petr Fulín díky sedmi vítězstvím suverénně obhajuje vítězství v Evropském poháru cestovních vozů ETCC, zároveň vítězí v konkurenci světové špičky v závodě mistrovství světa FIA WTCC na Slovakiaringu.

2015

K nejlepším týmům FIA ETCC patří Vekra racing team za podpory Seat ČR i v roce 2015. Zásluhou tří vítězství a devíti pódiových umístění bere Petr Fulín celkové druhé místo v evropském šampionátu.

2016

Stejné místo zopakoval Petr Fulín v sezóně 2016 – pět vítězství a osm pódií resultuje v obhajobu titulu vicemistra Evropy v závodech FIA ETCC. Zároveň tým nasazuje v obnoveném Octavia Cupu tři pohárové vozy, Petr Fulín jr. obsazuje při své premiéře v cupovém závodění celkové sedmé místo.  V tomto roce Vekra racing team zakládá závodní coaching pod značkou FULLINRACE ACADEMY, která se stává další z klíčových aktivit týmu.

2017

Petr Fulín navazuje v sezóně 2017 na vítězné roky 2013 a 2014 a v seriálu FIA ETCC získává titul šampióna. Zároveň talenti z projektu FULLINRACE ACADEMY, mostecký rodák Petr Čížek a polský jezdec Maciej Laszkiewicz, se úspěšně profilují v seriálu Renault Clio Central Europe, zároveň sezónu zakončují úspěšným vystoupením při finálovém závodě FIA ETCC v Mostě. Petr Fulín Jr. i přes téměř roční závodní pauzu překvapuje sportovní veřejnost a během finále FIA ETCC v Mostě obsazuje vynikající čtvrté a šesté místo. 

2018

V sezóně 2018 se Petr Fulín zaměřuje na sbírání úspěchů v rozlišných sériích. Vítězstvím a druhým místem se zapisuje v seriálu ADAC TCR Germany, vynikající páté místo bere v konkurenci světových špiček při podniku FIA WTCR. Početnější část týmu se soustředí na seriál Octavia Cup 2018, kde Petr Fulín jr. bere, po čtyřech vítězstvích a 10 pódiových umístění celkové druhé místo. Celkem se v Octavia Cupu 2018 pod hlavičkou Vekra Racing Teamu a FULLINRACE ACADEMY představuje 11 závodníků.

2019

Plány na sezónu 2019 můžete sledovat na našem webu v sekci Zprávy. 

Zaujala vás tato nabídka?

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv ...