Brněnské vystoupení FULLINRACE ACADEMY přineslo body, motivaci i vítězství

Brněnské vystoupení FULLINRACE ACADEMY přineslo body, motivaci i vítězství

Třetí podniky spjatých šampionátů TCR Eastern Europe a ESET V4 Cup hostil Masarykův okruh v Brně. Tým pod vedením Petra Fulína v obou závodech TCREE útočil na body, ve vytrvalostním klání ESET Endurance pak dokázal vyhrát.

Sprintový závod číslo jedna se Petru Čížkovi i Carolu Wittkemu povedl, oba si o jedno místo polepšili a dojeli v bodované desítce. Zatímco Wittke v závěru ještě útočil na šesté místo, Čížek musel osmou pozici hlídat: "S novým autem jsou zatím čtvrtky a pátky o hledání nastavení. Pro první závod jsme zkusili jednu variantu, která ale nebyla tak rychlá, jak jsme doufali." Pro druhý závod už ale byl tým chytřejší a novou verzi CUPRY Leon TCR Čížkovi nastavil k dokonalosti. Zde ale zasáhla smůla... "Petr doplatil na kontakt ve druhém závodě. Motorsport je takový, ale Petr té smůly má letos už hodně. Mrzí to o to víc, protože jsme udělali změny a ty se projevily špičkovými časy na jedno kolo," vysvětluje Petr Fulín. Po návratu na trať z boxů útočil Petr Čížek na nejrychlejší časy, nakonec bral třetí nejlepší čas. V krátkém sprintu se ale ztrátu dohnat nepovedlo. "Člověk závodí, aby bojoval s ostatními, ne aby jel časovku. Stále ale pracujeme s novým vozem a pozitivní je, že jsem cítil, že můžu bojovat i s lehčími soupeři," drží si motivaci pro poslední závodní víkend sezóny Petr Čížek.

To druhý závod Carola Wittkeho dopadl na výbornou, když obsadil páté místo. "Měl jsem během závodu dobrou rychlost a mohl jsem hodně předjíždět. S výsledky jsem spokojen, snad se budeme dále posouvat," říká. Svou rychlost přitom německý pilot ukázal už v sobotu v podvečer, když přispěl k prvnímu vítězství v závodě ESET Endurance v sezóně. "Carol jezdecky velmi roste, ve sprintech jede líbivě a bojuje i s mladými soupeři. V hodinovém závodě předvedl pěkný výkon, jel druhý a zajížděné časy nám pohlídaly vítězství," hodnotí výkon svého kolegy Petr Fulín. Ten už vzhlíží k pomyslnému vyvrcholení sezóny a láká fanoušky: "Byl bych rád, kdyby se v Maďarsku všechno sešlo a měli bychom na zimu skvělou motivaci. Uvidíme, jaký vývoj teď nabere mezinárodní situace, věřím že i poslední podnik se uskuteční. Závodů letos bylo málo, ale pokud to vyjde, tak nás bude čekat ještě jedna cesta kromě Hungaroringu. Držte nám palce!"